Для стимулювання "дорогої" геологорозвідки потрібно зменшити до 2-3% ренту на видобуток газу в складних умовах

Події

Значного приросту видобутку газу в Україні можна досягти лише після тривалого етапу геологорозвідувальних робіт, тоді як з 1993р спостерігається стагнація геологорозвідки через брак інвестицій, існуючі запаси виснажені на 75%.

Про це заявив директор з питань геології АТ «Укргазвидобування» (УГВ) Мирон Фірман на 11-му Українському енергетичному форумі

Для стимулювання вартісних робіт з геологорозвідки покладів нафти і газу слід знизити рентні платежі за видобуток з покладів на глибинах понад 6 000м (до 3%), й на геологорозвідувальні роботи та розробку родовищ в ущільнених пісковиках, tightgas (до 2%), вважають в УГВ.

Також в проекті закону про «сплячі» ліцензії слід розділити ділянки надр на стадії геологорозвідки та видобування.

Фірман зазначив необхідність офіційно впровадити в Україні міжнародну систему оцінки запасів і ресурсів вуглеводнів.

Топ-менеджер УГВ підкреслив важливість параметричного, пошукового та розвідувального буріння. За його словами, дослідження нових площ в УГВ відбувається у найкоротші з можливих терміни. Приміром, спецдозвіл на Липовецьку площу було отримано у грудні 2018р, а у лютому 2020р УГВ завершило буріння свердловини та ГРП, й у березні вводить його в дослідно-промислову розробку.

УГВ також почало використовувати широкоазимутальну методику сейсморозвідувальних робіт 3D, яка має переваги над вузькоазимутальною. Застосування сучасних спеціалізованих алгоритмів обробки на основі широкоазимутальної методики дозволяє додатково знизити геологічні ризики при плануванні глибокого та надглибокого буріння і підвищує ефективність розробки покладів вуглеводнів, зазначив Фірман. У 2018р УГВ застосувало цю методику на Мелихівсько-Єфремівській площі.

Розповідаючи про одне з трьох направлень нової програми розвитку «Тризуб», Фірман згадав, що нещодавно УГВ успішно пробурило свердловину глибиною 6150м на Березівському родовищі газу, ввело її в експлуатацію з дебітом 258 тис куб/добу, та уже підключили до газотранспортної системи.


Повернутися назад