ПГНК розпочала буріння бічного стовбуру на свердловині 101 Руденківського родовища

Події

СП «Полтавська газонафтова компанія» розпочала забурку бічного стовбуру (ЗБС) в свердловині №101 Руденківського нафтогазоконденсатного родовища родовища (НГКР). Буріння здійснюється підрядною компанією з Хорватії Crosco, за допомогою бурової установки Emsco-401, вантажопідйомністю 270 тонн.

Згідно плану робіт СП ПГНК, для свердловини №101 Руденківського НГКР яка була пробурена ще в 2006 р було обрано застосування технології забурка бічного стовбуру. Цьому передували проведені геолого-технологічні та сейсмічні дослідження. Так метою розкриття нового покладу в межах продуктивного горизонту родовища, розпочали роботи по обраній технології буріння.

Проектна глибина розкриття продуктивного пласта – 4700м, глибина врізки - 2850м з відхиленням 800м. Планові терміни виконання робіт за технологією ЗБС – 45 діб. Прогнозний дебіт свердловини складає 60 - 100 м3.

«Ми застосовуємо всі передові технології на даному об’єкті, адже ЗБС передбачає застосування високотехнологічного обладнання та кваліфікованого персоналу. З цих причин було залучено підрядну бурову компанія Crosco з її досвідченою командою, яка оперує сучасною буровою установкою, облаштованою верхнім приводом» - розповів технічний директор СП ПГНК - Микола Оринчак.

Також він додав, що на даний момент, завершені роботи по вирізці вікна в обсадній колоні на глибині 2850м, цей сервіс виконувала українська компанія «НДІКБ Буровий Інструмент». Тут вперше в Україні, використовуються бурові розчини на основі форміатів.

«Поки що, ПГНК підписала договір з Crosco на забурку тільки одного бічного стовбуру, але в разі успішного виконання робіт, ми плануємо з їх допомогою провести ЗБС ще й на свердловині №51 цього ж родовища, що неподалік» - зазначив Микола Оринчак.

Нагадаємо, що в другій половині 2017р СП ПГНК, після кількох невдалих ГРП, переглянула програму робіт, та зробила акцент на проведенні КРС (капітальні ремонти свердловин), бурінні бічних стовбурів та інтенсифікації видобутку. У 2018р компанія пробурила одну нову свердловину У 2019р - пробурила та ввела в експлуатацію ще 3 нові свердловини.

В прес-службі компанії заявляють, що виснаженість родовищ, які є на балансі СП ПГНК, становить 80%, але незважаючи на це вдалось збільшити видобуток завдяки наступним заходам:

  1. 1. Перегляд фонду законсервованих та ліквідованих свердловин на ліцензіях ПГНК, що належать іншим компаніям – у результаті, у 2018р – до 30% загального об’єму видобутку становив видобуток зі свердловин орендованого фонду, у 2019 - до 20%.
  2. 2. Детальний аналіз та увага до існуючого фонду свердловин ПГНК – ефективна робота геологів та технічних фахівців. Фокус на аналізі економічної доцільності проведення робіт.
  3. 3. Орієнтованість на результат: ефективність проектів близько 80% (за рахунок професіоналізму, нижче вартість робіт, ніж в середньому на ринку, гнучкість у прийнятті рішень).

Тож, в результаті проведення вище перерахованих заходів СП «Полтавська газонафтова компанія» за період з січня по серпень 2019р, видобула 184,7 млн куб м газу та 30,5 тис т нафти та конденсату. Видобуток газу за 8 місяців поточного року перевищив показник минулого року на 73%, нафти та конденсату - на 32%.

Довідка

СП «Полтавська газонафтова компанія» – спільне українсько-британське підприємство, що було створене у 1994 році. СП ПГНК є одним з лідерів серед недержавних нафтогазовидобувних підприємств України. Сфера діяльності компанії – пошук, розвідка, видобуток та підготовка нафти та газу.

Технологія ЗБС дозволяє ввести в розробку раніше не задіяні ділянки продуктивного горизонту, тобто важко видобувні запаси нафти і газу, видобуток, яких раніше був неможливий. Основні переваги ЗБС: низька затратна частина через відсутність необхідності підведення нових комунікацій, та зниження витрат на техніку та матеріали; швидкість відновлення стовбуру свердловини, та вартість робіт значно менша за буріння нової свердловини (приблизно в 3 рази менша).

Руденківське НГКР відкрито в 1970р, воно знаходиться у Полтавській області на відстані 30 км на південний схід від м. Полтава, поблизу Ігнатівського, Мовчаніського, Новомиколаївського, Степного та ще ряду родовищ вуглеводнів.За результатами виконаних геологорозвідувальних робіт на Руденківському родовищі встановлено нафтогазоконденсатні поклади у візейських, турнейських та девонських відкладах в інтервалі глибин 2520-4700 м. Загальний поверх нафтогазоносності складає 2180 м.

Повернутися назад